OpenSped

Fracht • Spedycja • Logistyka

Terminal portowy Gdańsk GTK

Od września 1998 roku działa Gdański Terminal Kontenerowy (GTK). To inwestycja, która zapewnia swoim klientom zintegrowane usługi terminalowe i depot-holderskie, ułatwienia w zakresie kontaktów z urzędami i instytucjami. Poza tym oferuje w pełni wyposażony i nowoczesny punkt weterynaryjny a także strefę wolnocłową w rejonie Portu Gdańsk.

Wyposażenie GTK

Terminal obsługuje statki o nośności do 20 000 DWT. Wykorzystuje na nabrzeżu suwnicę kontenerową, dwie suwnice placowe, dwa dźwigi nabrzeżowe, samojezdny dźwig nabrzeżowy o udźwigu 100 ton, dwa wozy typu reachstacker oraz wóz podsiębierny. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę i specjalistycznemu sprzętowi oraz wykwalifikowanym kadrom załadunki i rozładunki są realizowane szybko i rzetelnie, ze szczególną dbałością o każdy towar. Dlatego właśnie terminal obecnie obsługuje wielu spedytorów i armatorów.

Przydatne informacje

Zobacz pełną listę teminali i portów wraz z ich kodami: 

Możliwości GTK

Gdański Terminal Kontenerowy zapewnia połączenia feederowe z portami oceanicznymi w Hamburgu, Bremerhaven i Rotterdamie. Wykorzystuje w tym celu serwisy dowozowe UNIFEEDER oraz TEAM LINES. Dogodna lokalizacja przy Nabrzeżu Szczecińskim w porcie morskim w Gdańsku sprawia, że wielu kontrahentów wybiera ofertę GTK. Terminal obsługuje statki o maksymalnej długości 225 metrów i zanurzeniu do 9,2 metra. Dysponuje nabrzeżem o długości 365 metrów oraz placem składowym o powierzchni 67 417 m². Poza tym ma 96 podłączeń dla kontenerów chłodniczych oraz bocznicę kolejową.